FAQ

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Výška hokejky by měla být na bruslích maximálně po kořen nosu a minimálně pod bradu.

Aby hokejka byla pro hráče přínosem měla by být pružná (mít správný FLEX). Měla by mít kvalitní tvrdou čepel, aby puk při střele neztrácel razanci a hráč mohl mířit při každé střele stejně a zároveň jedině tak bude hokejka ovládat puk a ne naopak. Pro dobrý rozvoj techniky hole u mladých hráčů bych nedoporučoval klasický GRIP. A samozřejmě se každému hráči bude lépe hrát s lehčí hokejkou než těžkou.

Nejdůležitějším kritériem je výška hráče. Jestli měří do 130 cm je ideální JR20. Měří li do 142 cm poté bych doporučil JR30. Měří-li do 152cm ideální je JR40. Pro hráče měřící do 159cm doporučujeme JR50 s junirským shaftem a pro hráče do 164cm JR50 INT intermediate.

Flex je pružnost hokejky. Pružná hokejka pomáhá hráči vystřelit puk vyšší rychlostí. Platí pravidlo, že bychom měli vybírat hokejku, která bude mít FLEX podobný váze hráče.

Platí pravidlo, že flex by měl být podobný váze hráče. Také proto mají hokejky s rostoucím flexem také vyšší výšku. Snažíme se trefit hokejky tak, aby je nemuseli řezat nebo jen minimálně.

Ano, flex je dělaný na originální délku hokejky. Když hokejku seřízneme o 5cm, tak hokejka bude tužší o zhruba 7bodů. Takže uříznutím hokejky JR30 o 5cm dostáváme hokejku s flexem 37.

Na držadle hokejky máme náš speciální povrh, který nepřilepí rukavici k hokejce. Tím hráč může lehce pohybovat spodní rukou po hokejce, což je u klasických gripů velice obtížné, zejména pro děti. Zároveň povrch není úplně kluzký, takže když hráč při střele stiskne hokejku silněji JR GRIP mu pomůže držet hůl, aby se v ruce neprotáčela.

Používáme 18k karbon, jelikož tento druh si nejdéle zachová své vlastnosti. Je nejstabilnější. Hokejky 3k, 12k a karbonu budou díky opotřebení dříve lehce pružit v místech, kde nemají.

Na čepeli jsou malé granulky, které dělají čepel drsnější. Tímto povrchem se puk při střele a nahrávce více rozrotuje. A to potřebujeme k prudkosti střely a přesnoti nahrávek.

Ano, nejdříve musím upozornit, že dáváme záruku jen lidem, kteří hokejku zaregistrují hned po nákupu na našich stránkách, kde je na to přímo formulář – “REGISTRUJ SVOJI HOKEJKU”. Tímto se k nám přihlásíte k této záruce. Bez přihlášení nebo přihlásí-li se zákazník až při zlomení hokejky není možné záruku uplatnit.

Dáváme záruku 40 dní na rozlepení hokejky a prasknutí díky výrobní vadě. Platí pravidlo, že jakákoliv prasklina na čepeli v podélném směru je braná jako výrobní vada.

Hokejky JR50 INT mají větší šířku shaftu a jsou o 5cm delší. Takže jsou pro hráče s vyšší výškou a větší dlaní. 

Hokejky JR50 mají juniorskou šířku shaftu jako předchozí modely a jsou určeny hráčům měřící 159cm a vážící kolem 50 kg.

Kompozitová hokejka znamená hokejka z více příměsí. Většinou se nedozvíte kolik je v ní karbonu a kolik sklolaminátu. Sklolaminát dělá hokejku levnější, ale zhoršuje její vlastnosti a zvyšuje váhu. Když máte hokejku 100% karbonovou, tak máte jistotu, že tam není jiná příměs.

Pro kluby nabízíme slevu až 20%, navíc přizpůsobení designu hokejky barvám klubu a možnost přidat na hokejku logo klubu. Vše najdete na stránkách https://www.jrhockey.cz/pro-kluby/ . Jste rodiče a s klubem není možné se domluvit, tak nás oslovte přímo a uděláme Vám nabídku na míru.

Pro kluby nabízíme slevu až 20%, navíc přizpůsobení designu hokejky barvám klubu a možnost přidat na hokejku logo klubu. Vše najdete na stránkách https://www.jrhockey.cz/pro-kluby/ . Jste rodiče a s klubem není možné se domluvit, tak nás oslovte přímo a uděláme Vám nabídku na míru.

Ano, určitě nás neváhejte kontaktovat ZDE.  Zatím máme zástupce v Německu a na Slovensku.

Určitě je možné nabízet hokejky JR HOCKEY u Vás v obchodě. Kontaktujte nás ZDE a obratem Vám pošleme velkoobchodní ceník.

[]